Trwają poszukiwania zaginionego 38-latka z powiatu parczewskiego
Blisko od tygodnia trwają intensywne poszukiwania za zaginionym 38 -letnim mieszkańcem powiatu parczewskiego. W ubiegły czwartek poszukiwania prowadzone były z użyciem psa służbowego, w sobotę z pomocą grupy płetwonurków, zaś obecnie do działań zaangażowano drony, policjantów Oddziału Prewencji Policji i Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Parczewa, zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Mężczyzna nadal nie został odnaleziony.
Od ubiegłego tygodnia trwają poszukiwania zaginionego 38-letniego mieszkańca powiatu parczewskiego. Sprawdzane są wszelki informacje, sygnały oraz ustalenia parczewskich funkcjonariuszy. Jednak mężczyzna nadal nie został odnaleziony.
W ubiegły czwartek oraz sobotę intensyfikacja działań skupiona była w okolicy ostatniego miejsca zamieszkania z wykorzystaniem psa służbowego specjalizującego się w wyszukiwaniu zapachów ludzkich zwłok oraz grupy płetwonurków z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Mundurowi sprawdzali pobliskie dna zbiorników wodnych oraz stawów hodowlanych.
Teraz do działań zaangażowano policjantów Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy w wyznaczonych sektorach przeczesują pobliskie pola, łąki, tereny zalesione i podmokłe. Natomiast nadzór nad kontrolowanymi sektorami pełnili funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osob Komendy Wojewódzkiej wykorzustując do tego techniki operacyjne.
Ponadto zadysponowani zostali również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Parczewa, zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Siemienia i Wierzchowin Starych. Funkcjonariusze tworzą wspólne patrole, korzystając również z łodzi oraz bosaków strażackich, dzięki którym torują sobie drogę oraz sprawdzają dno zbiorników wodnych. Podczas spływu przeczesują nurt i koryto rzeki Tyśmienica w kierunku miejscowości Czemierniki.
Z kolei działania z powietrza koordynują policyjni lubelscy operatorzy dronów. Bezzałogowe statki powietrzne monitorują brzegi stawów hodowlanych oraz miejsca trudnodostępne, gdzie ciężko dostać się pieszo lub pojazdem.
Do chwili obecnej sprawdzono przez patrole piesze powierzchnię ponad 320 ha oraz 40 ha powierzchni z powietrza za pomocą drona. W akcji wzięło udział około 70 policjantów i strażaków oraz sprzęt techniczny, jakim dysponują służby mundurowe.
sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk