Aktualności

Finał „Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”

W Dębowej Kłodzie odbył się finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkól z powiatu parczewskiego. Policjanci sprawowali nadzór nad przeprowadzanymi konkurencjami. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami jazdy na miasteczku ruchu drogowego. Gratulujemy zwycięzcom, a najlepsze drużyny pojadą na finał wojewódzki.

rowerzysta na miasteczku ruchu drogowego

Wczoraj w Szkole Podstawowej imienia Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie odbył się powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięli uczniowie 6 szkół podstawowych z powiatu parczewskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Parczewie oraz Polski Związek Motorowy we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Infrastruktury oraz Szkołą Podstawową w Dębowej Kłodzie.

policjant tłumaczy dzieciom zasady pierwszej pomocy

Podczas turnieju oceniana była wiedza teoretyczna i praktyczna. Na wstępie uczniowie rozwiązywali test z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków oraz sytuacji w ruchu drogowym. Kolejnym etapem był przejazd rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Następnie oceniany był przejazd rowerem przez tor przeszkód. Uczestnicy konkursu musieli także wykazać się umiejętnościami z udzielania pomocy przedmedycznej. Do tych zmagań posłużyły zaaranżowane przez mundurowych scenki. Jurorami w tych konkurencjach byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Dla najlepszych drużyn oraz najlepszych uczniów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Poniżej przedstawiamy klasyfikację drużynową i indywidualną.

wręczanie nagród

W klasyfikacji ogólnej szkół:

1. Szkoła Podstawowa im. SGO „Polesie” w Jabłoniu

2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. W. Jagiełły w Parczewie

3. Szkoła Podstawowa im. J.I. Kraszewskiego w Milanowie

4. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie

5. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Dębowej Kłodzie

6. Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Parczewie

wręczanie nagród

Indywidualnie  w I grupie wiekowej:

1.  Kunaszyk Aleksandra SP Dębowa Kłoda

2. Kozłowski Szymon SP Dębowa Kłoda

3. Kułak Alicja SP1 Parczew

Indywidualnie w II grupie wiekowej:

1. Kopińska Weronika SP nr 3 w Parczewie

2. Wołosowicz Marcin SP Jabłoń

3. Szuciak Monika SP Milanów

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki. Zwycięskie drużyny rywalizować będą w zawodach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

uczestnicy konkursu i organizatorzy

Dziękujemy sponsorom nagród: Karol Kania i Synowie, Bank BNP Paribas oddział Parczew, Auto części u Lewego, Agrotrade Parczew, Ubezpieczenia Tomasz Ignatowicz, Agronom Kostry, Agrotex Jasionka, PSB Mrówka oddziała Parczew, Artel Artur Saczuk, PARPAP – Danuta i Robert Kopiś, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, Hurtowania art. Spożywczych Piotr Piskorski, Studio reklamy Geaf, Allianz. Również podziękowania kierujemy za przygotowanie poczęstunku: Zakład Piekarniczy Marta Lipka, Zakład cukierniczy „Markiza”, Zakład cukierniczy „Mikado”, Piekarnia – Cukiernia Żabczyńscy

starszy sierżant Ewelina Semeniuk

  • uczestnicy konkursy podczas rozwiązywania testu
  • uczestnicy konkursy podczas jazdy na miasteczku ruchu drogowego
  • uczestnicy konkursy podczas jazdy na miasteczku ruchu drogowego
  • uczestnicy konkursy podczas udzielania pierwszej pomocy
  • wręczanie nagród
  • organizatorzy konkursu
Powrót na górę strony